Zamów bezpłatna próbkę! W pakiecie otrzymasz próbki papierów wraz z wydrukami! Czytaj więcej!
Zadzwoń teraz! 32 2345678

Seed paper

Seed paper

Seed paper

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej coraz więcej firm poszukuje sposobów na zrównoważony rozwój oraz dbanie o środowisko. Jednym z wyjątkowych i ekologicznych materiałów, które można wykorzystać w działalności biznesowej, jest papier czerpany. W Polsce istnieje wiele firm, które oferują wysokiej jakości ekologiczny papier czerpany, dostosowany do potrzeb przedsiębiorstw. W artykule przybliżamy temat papieru czerpanego oraz przedstawiamy ofertę dla firm w Polsce.

Czym jest papier czerpany?

Papier czerpany to ręcznie wytwarzany papier, który cechuje się unikatowym wyglądem i strukturą. Proces produkcji papieru czerpanego polega na umieszczaniu masy celulozowej na specjalnej formie (ramce z siatką) i osuszaniu jej na powietrzu. Dzięki temu każda arkusz papieru czerpanego jest niepowtarzalny i posiada swoje charakterystyczne cechy. Papier czerpany może być wykonany z różnych surowców, takich jak makulatura, rośliny włókniste czy odpady z przemysłu papierniczego.

Dlaczego warto wybrać papier czerpany ekologiczny?

Ochrona środowiska – Papier czerpany ekologiczny jest produkowany z surowców odnawialnych oraz z recyklingu, co pozwala na ograniczenie zużycia zasobów naturalnych i zmniejszenie emisji CO2.

Wsparcie lokalnych rzemieślników – Wybierając papier czerpany ekologiczny, wspierasz lokalnych producentów, którzy zachowują tradycje i przyczyniają się do ochrony dziedzictwa kulturowego.

Indywidualny charakter – Unikatowy wygląd papieru czerpanego sprawia, że materiały drukowane na nim wyróżniają się na tle konkurencji, co może przyciągnąć uwagę klientów.